Omsorg

Här kan du skicka din fråga, synpunkt eller klagomål
Om du vill vara anonym kan du välja att inte fylla i din e-postadress.
Ansvarig förvaltning

Omsorgsförvaltningen
Blå vägen 242
923 81 Storuman
Telefon: 0951-140 00 (kundtjänst)
E-post: on@storuman.se

Ansvarig nämnd

Omsorgsnämnden ansvarar för äldreomsorg, handikappomsorg, socialtjänst (individ- och familjeomsorg) och flera andra viktiga uppgifter.

Omsorgsförvaltningen utför det arbete som nämnden beslutat om. 

Ordförande: Roland Gustafsson
Vice ordförande: Bo-Anders Johansson

Ledamot Ersättare
Therese Granström (C)
Grundfors 172
920 51 Gunnarn
therese.granstrom@storuman.se
Jan-Elof Bergström (C)
Sleabäcken Laxnäs 180
920 64 Tärnaby
jan-elof.bergstrom@storuman.se
Eva Banstorp (M)
Blaiken 135
923 99 Storuman
eva.banstorp@storuman.se
Christer Bergfors (M)
Slussfors byaväg 9
923 97 Slussfors
christer.bergfors@storuman.se
Emma Hörnqvist (L)
Åkervägen 16
923 41 Stensele
emma.hornqvist@storuman.se

Anna Cederlund (L)
Portbron 120
920 66 Hemavan
anna.cederlund@storuman.se
Roland Gustafsson (KD)
Materialvägen 14
923 32 Storuman
roland.gustafsson@storuman.se
Britt-Inger Ärlebrant (KD)
Långsjöby 118
923 98 Storuman
britt-i.arlebrant@storuman.se
Bo-Anders Johansson (S)
Ugglevägen 28
923 32 Storuman
bo-anders.johansson@storuman.se
Catharina Invarsson(S)
Sandås 104
923 97 Storuman
catharina.ingvarsson@storuman.se
Gull-Britt Larsson (S)



Lennart Cohen (S)
Övre Björknäs 239
920 64 Tärnaby
lennart.cohen@storuman.se

Mats Eliasson (V)
Järnvägsgatan 8A
923 31 Storuman
mats.eliasson@storuman.se
Linda Glasin (V)
Långsjöby 209
923 98 Storuman
linda.glasin@storuman.se
Publicerad den 1 oktober 2020
(Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält)