Begränsat öppethållande året ut

Bild på en grön dörr och ett hänglås med ett hjärta på
Var rädda om varandra!

Lärentrum kommer att fortsätta med begränsat öppethållande året ut. När vi slår upp dörrarna igen blir det i de nya lokalerna i samma byggnad som Luspengymnasiet. 

 

För att verka för smittspridning minimeras kommer vi fortsätta att ha dörrarna låsta. Vi tar emot bokade besök, och behöver man till exempel skriva en tentamen löser vi förstås det. Hör av dig per telefon eller e-post om så hjälper vi till som vanligt.

Under tiden fram till årsskiftet kommer vi även att genomföra flytten till de nya lokalerna, så det är lite stökigt och ibland kan vi vara lite svåra att få tag på. Vi prioriterar bland ärendena och jobbar på så gott vi kan, och ber om ursäkt för att vi kanske inte kommer att vara lika tillgängliga som vanligt.

Kontaktuppgifter:

Skoladministratör
Madeleine Sundin: madeleine.sundin@storuman.se, 0951-142 96
 
Studie- och ykesvägledare
Rebecka Nilsen: rebecka.nilsen@storuman.se, 0951-142 93.

Rektor:
Lina Forsebrant: lina.forsebrant@storuman.se, 0951-142 68
 
Sfi:
Anders Ottosson: anders.ottosson@storuman.se, 073-083 95 14
 
Vårdlärare:
Lena Carlsson: lena.carlsson@storuman.se, 0951-14395, 073-092 30 55
Malin Byggmark: malin.byggmark@storuman.se, 070-444 32 17
 
Grundläggande samhällskunskap:
Jonas Eklund: jonas.eklund@storuman.se
 
Grundläggande engelska:
Maria Hallman: maria.hallman@storuman.se
 
Grundläggande svenska:
Harald Kristiansen: harald.kristiansen@storuman.se, 070-219 02 39
 
Särvux:
Marita Jonsson: marita.jonsson@storuman.se
(Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält)