Boka ditt besök!

Bild med texten contact us
Vi nås under v 48-49 via e-post och telefon.
Lärcentrum forsätter att ha begränsat öppethållande v 48-49. Entrédörren är låst  och du behöver boka tid för att stämma möte.
 
 
Möten kommer i så lång utsträckning som möjligt att ske via telefon,  Zoom eller Teams. Merparten av undervisningen kommer att ske på fjärr/distans. Nya bedömningar kommer därefter att göras utifrån rådande läge.
 

Kontaktuppgifter:

Skoladministratör
Madeleine Sundin: madeleine.sundin@storuman.se, 0951-142 96
 
Studie- och ykesvägledare
Rebecka Nilsen: rebecka.nilsen@storuman.se, 0951-142 93.

Rektor:
Lina Forsebrant: lina.forsebrant@storuman.se, 0951-142 68
 
Sfi:
Anders Ottosson: anders.ottosson@storuman.se, 073-083 95 14
 
Vårdlärare:
Lena Carlsson: lena.carlsson@storuman.se, 0951-14395, 073-092 30 55
Malin Byggmark: malin.byggmark@storuman.se, 070-444 32 17
 
Grundläggande samhällskunskap:
Jonas Eklund: jonas.eklund@storuman.se
 
Grundläggande engelska:
Maria Hallman: maria.hallman@storuman.se
 
Grundläggande svenska:
Harald Kristiansen: harald.kristiansen@storuman.se, 070-219 02 39
 
Särvux:
Marita Jonsson: marita.jonsson@storuman.se
 
 
(Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält) (Obligatoriskt fält)